UYAP Dava Sorgulama

Adalet bakanlığı insanlarının yoğun iş temposundan biraz kurtarmak ve mahkeme kapılarında insanları saatlerce bekletmemek için teknolojinin nimetlerinden Adalet bakanlığını da artık faydalanmaya başlamış ve sizlerin değerli vaktini sizlere geri vermek için artık mahkeme de oluşacak işlerinizi anlaştıkları telefon firmaları ya da internet üzerinden sorgulayarak öğrenmenize fırsat vermeye başlayışlardır. Avukatlar ile ya da mahkemede oluşan tüm işleriniz artık mesaj atma yolu ile öğrenebilir ve Adliye ye kadar gitmenize gerek kalmaz. Sizler sadece mesaj atarken telefonuna sorgulama istediğiniz alanı yazarak UYAP Dava Sorgulama yazdığınız zaman öğrenmek istediğiniz bilgiler sizlerin cep telefonların ekranın düşecektir. Sizler davanızın başlangıç tarihi, icra takibini, duruşma saatin gibi bilgileri buradan rahatlıkla öğrenebilir ve Adliye koridorlarında saatlerce beklemenize gerek kalmadan tüm işlemleriniz oturduğunuz yerden öğrenme olanağı bulabilirsiniz.

Bu sistemin uygulanmasında hedeflenen vatandaşın zamanın kendisinde kalması adliyede oluşan kargaşayı önlemek ve kırtasiye masrafından hem devletin kurtarılması hem de sizlerin bu kırtasiye masraflarınızdan kurtulmanızdır. Bu uygulama Devlet tarafından onay alarak sisteme dâhil edilmiş olup uygulama her zaman hedefini tam anlamı ile yerini bulmuştur. Artık bizlerde bu uygulaya alıştığımız için adliyede oluşacak olan her hangi bir işlem için kendi kullandığımız operatörlerden elimizde olan mobil telefonlar sayesinde mahkemede yapılması gereken tüm bilgileri öğrenme olanağı buluyoruz, özellikle bu uygulamayı daha çok avukatlar kullanmakta ve onlarda zaman kaybını bu şekilde öneme yoluna gidiyorlar.

UYAP Dava Sorgulama yapmak istediğiniz zaman isterseniz internet üzerinden yapabilir isterseniz mesaj yolu ile mobil telefonlardan yapabilirsiniz. Bu uygulama da sizler hiçbir ücret ödemez ve mahkemede oluşacak olan kişisel işlemenizi rahatlıkla zaman harcamadan kolay yoldan öğrenebilirsiniz. Zaman artık bizlerin en önemli kavramı olduğu için boşa geçecek en ufak bir zaman bile çok önemli. Bilgisayardan yapacağınız sorgulamalar için sizlere lazım olan sadece internet olan bir alan bulmaktır. Günümüzde artık herkesin evinde, işyerlerinde, ofislerinde ve en önemlisi mobil telefonlarında internet bağlantısı olduğu için bu sorgulamayı nerde isterseniz yapabilir ve adliyede oluşacak olan bilgilerinize erişme şansına sahip olabilirisiniz. Adalet Bakanlığın en güzel uygulamalarından biri olan bu yöntem her zaman sizlerin işine yarayacak ve zaman kaybını önleyecek bir yöntem olarak sizlerin önüne gelmektedir.

Aynı zamanda bu sorgulamada isterseniz avukatınızın dosya ile ilgili olan tüm bilgilerini sorgulayabilir ve dosyanızın durumunu ve avukatınızın dosya ile ilgili neler yaptığını sorgulayabilir ve dosyanı son durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. UYAP Dava Sorgulama her zaman sizlerini işine yarayacak bilgiler ile donatılmış ve sizlerin kişisel bilgileriniz sadece sizlerin ulaşabileceği veri tabanı ile donatımlaştır. Bu sorgulamada isterseniz yine attığınız mesajlarınız ile avukatlara ulaşabilir ve dosyanızın durumunu avukatınıza da sorabilir ve gerekli cevapları alabilirsiniz. Adalet Bakanlığı telefon şirketleri ile yaptığı anlaşma ile sizlere bu hizmeti sunuyor ve sizlerin zamanı sizlere kalsın ve istiyor. Hem iş yükünün azalması hem de siz vatandaşların vaktinizin boş yere harcanmaması için yürürlüğe giren bu uygulamada sizlerde her zaman istediğiniz bilgiye sahip olabilir ve en rahat şekilde bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken hangi telefon şirketi ile çalışıyorsanız o firmanın kod numarasını kullanmak ve o numaraya öğrenmek istediğiniz mesajı atmanızdır. İsterseniz internet üzerinden Adalet bakanlığını resmi web sitesi üzerinden bu sorgulamayı yapabilir ve ekranda çıkan boşluklara gerekli olan cevapları yazarak doğru sorgulamayı yapmak ve gerekli bilgilere ulaşmaktır.

UYAP Dava Sorgulama İçin Tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir